Сьогодні ринок туристичних послуг багатий на вибір турів, однак якість самого відпочинку та обслуговування залишає бажати кращого, та й цінова політика не викликає захоплення. Як наслідок, – все більше людей обирають самостійний відпочинок за кордоном. Як зробити подорож максимально приємною для душі та комфортною для гаманця, підкаже «Like».
- Обираючи подорож, ознайомся з країною, до якої запланував поїхати. Дізнайся про її політичний, економічний стан. У найбільш цікавих та екзотичних країнах ця ситуація змінюється досить швидко. Переглянь відгуки на форумах та фотозвіти цікавих місць, які плануєш відвідати. Інформація, яку варто знати в першу чергу – візовий режим, прикордонні переходи та адреси посольств. Не плануй свою мандрівку до хвилини, залиш місце для пригод!
- Віза. Дізнайся, чи потрібна вона до країни, в яку їдеш. Якщо так, то пам’ятай, що у кожної країни до візових документів свій підхід. Намагайся якомога більше необхідних документів зробити вдома, навіть якщо це коштуватиме більше і займе немало часу.
- Час для подорожі. Намагайся обрати пору року, коли відпочинок у запланованому місці буде найкомфортнішим у плані температури та погоди.
- Гроші. Одне з найважливіших питань будь-якої поїздки. Звісно, все залежить від країн, які плануєш відвідати. У деяких країнах розрахунок простіше здійснювати карткою, в інших перевага буде за готівкою, оскільки банківська система там не надто розвинута. Але брати із собою багато готівки і тримати її в гаманці може бути небезпечним. Вкрадуть все і одразу. Тому, як варіант, гроші можна розподілити по речах, а в гаманці тримати 100-200 доларів. Якщо вирішив брати з собою платіжну карту, май на увазі, що в країні може підтримуватися тільки один стандарт карт. Тому про всяк випадок візьми карти двох стандартів, наприклад, Visa Classic та Master Card Electronic.
- Квитки. Саме перельоти займають найбільшу фінансову частину поїздки. Тому до купівлі квитка треба підходити відповідально. Якщо напрям обрано, можеш купити квитки за місяць-півтора до дати вильоту, в авіакомпанії чи реселерів – на твій вибір. Зважай на те, що в аеропорту можуть попросити показати картку, з якої була здійснена оплата. Тому краще візьми із собою сканкопію картки та першої сторінки паспорта власника цієї картки.
- Карта автодоріг. Стане в нагоді, коли плануєш пересуватися власним або місцевим транспортом чи провести відпочинок у відлюдному місці.
- Проживання. Найбільш екстремальним, але популярним є каучсерфінг. Але домовленості з тим чи іншим користувачем не завжди спрацьовують. Тому подбай завчасно про місця, де зупинишся на ночівлю. Склади список дешевих хостелів та готелів у містах на маршруті.
- Зв’язок з домом. У кожній країні ти можеш придбати SIM-картку місцевого оператора. Перед від’їздом варто домовитися з кимось із родичів або друзів про зв’язок у разі непередбачуваних ситуації. Пам’ятай про безкоштовні зони Wi-Fi.
- Медична страхівка. Річ обов’язкова та необхідна у подорожі. Перед вибором страховика не полінуйся ознайомитись із договором та переліком оплачуваних страхових випадків, які він покриває.
Альона KOLIBRI
Поради юриста
- Виїзд дитини за кордон. Згідно з законодавством України, особи, які не досягли 16 років, можуть отримати закордонний паспорт терміном на 4 роки та їхати лише з дозволу батьків, піклувальників та в їх супроводі або у супроводі осіб, які уповноважені ними і які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
- Максимальна сума готівки ввезення за кордон та вивезення з-за кордону – 10 000 євро в еквіваленті. Якщо сума перевищуватиме зазначену, фізична особа може вивезти її за умови письмового декларування в повному обсязі. Перевезення у безготівковому вигляді на банківських, дебетових чи кредитних пластикових картках обмежень не передбачають.
- «Зелений» і «червоний» коридор. У випадку, коли людина проходить через так званий «зелений» коридор (де передбачено спрощений митний контроль), а в неї виявляють більше товарів, ніж можна ввозити без мита, складається протокол і стягується штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Через «червоний» коридор слід проходити, якщо в того, хто в’їжджає, є товари на суму понад 1000 євро (у випадку авіаційного сполучення) (за винятком підакцизних) або товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України.
Олексій ДОВБУШ, адвокат
ТОВ «Західна консалтингова корпорація»
www.zkk-lviv.com