«Форд Мустанг GT» – осідлати легенду

0

Модний та агресивний – ось перше, що впадає в око при зустрічі з цим авто. Перед нами рестайлінгова версія п’ятого покоління культової моделі «Мустанг» – купе «Форд Мустанг GT 2013». Яскраво-червоний колір не дозволяє йому залишатися інкогніто. Американський «масл-кар» (англ. muscle car) на українських дорогах – це все-таки екзотика. А от у США нею нікого не здивуєш – це повсякденна машина, яких мільйони. Версія з двигуном 3,7 – взагалі улюблений транспортний засіб студентів, у такому зручно під’їхати на пари чи до симпатичної дівчини.

Наш коник, звичайно, потужніший, однак це абсолютно не заважає йому бути унікальним та особливим для Івано-Франківська. «Форд Мустанг» притягує погляди завжди і всюди, хочеться цього його водієві чи ні. 5-літровий двигун V8 у парі з вихлопною системою видають прекрасний звук, що в поєднанні з ефектною зовнішністю одразу підкорить ваше серце.

Великий профільований капот оснащений спеціальними екстракторами, які не бутафорські, а функціональні: вони випускають гаряче повітря, охолоджуючи двигун.

Автомобіль укомплектовано 6-ступінчастою коробкою-автоматом. Привід у «Форд Мустанга» задній.

Стосовно ходової, спереду у «Мустанга» стійки «Максферсон», тоді як ззаду залежна підвіска, яка, м’яко кажучи, зовсім не подарунок. Конструкція доволі архаїчна, за яку «Форд» неодноразово критикували. Однак виробник залишився невблаганним, адже ціна питання – 5 тисяч доларів у вартості авто.

Зрештою, «Форд Мустанг» – не той автомобіль, яким ви будете їхати у справах. Однозначно, зима з її засніженими та підмерзлими дорогами – не його сезон. Зате влітку в гарну погоду на сухому рівному асфальті «Мустанг» подарує вам хорошу порцію адреналіну та відчуття справжньої гонки. І справді, за кермом цього авто відчуваєш себе Віном Дізелем на зйомках наступної частини «Форсажу». 420 кінських сил, що ховаються під капотом, повністю вистачає для того, аби втиснути вас у сидіння, навіть з чотирма пасажирами у салоні. Їздити спокійно у «Мустангу» неможливо. Він постійно провокує втиснути педаль у підлогу і лише спостерігати за машинами, які зникають у дзеркалах заднього виду.

Саме тоді авто дарує справжній кайф. Тільки не забувайте стежити за стрілкою спідометра. До 100 км/год ця красуня розганяється за 4,6 секунди. Не встигнеш глянути на спідометр, а стрілка вже на 200. Якби не електронне обмеження, машину можна було б розігнати до 320 км/год. Проте для цього дороги повинні бути просто ідеальними.

В оснащення 2013 «Mustang GT», звичайно, входить система трекшн-контролю, яка допоможе не дуже досвідченому водієві не перетворити свій «Mustang GT» на гору металобрухту. Справді, втратити зчеплення коліс з дорогою за рахунок великого обертального моменту і заднього приводу при вимкненому трекшн-контролі дуже просто. Однак якщо водій – профі, який вміє вправно керувати і знає, чого чекати від цього авто, то він зуміє легко боком і з димом зробити поворот.

Втім, щоб заявити про себе як справжній спорт-кар, «Мустангу» не вистачає спортивної підвіски і дещо чіпкіших гальм, які, зрештою, потрібні лише для справжніх гонок на треку. У місті наявної гальмівної системи цілком достатньо.

«Форд Мустанг» обладнано «розумними» бічними дзеркалами, які ловлять мертві зони. Вночі, коли ви брелковою кнопкою розблоковуєте двері, крихітна лампа на землі під дзеркалом створить проекцію фірмового значка «мустанга» – коня, що біжить.

Тестований «Мустанг» укомплектований 19-дюймовими дисками. Власник авто змінив рідну гуму на вищу (245/45/19 на 245/55/19 ). Таке збільшення протектора призвело до того, що авто однозначно втратило в керованості. Тюнінговані у «Мустанга» й передні фари. Новий комплект робить його ще більш хижим з вигляду. Задні габаритні вогні, які мають світлодіодне освітлення, з’єднані чорною глянсовою панеллю. Дві світлодіодні смужки змушують «Mustang» трохи хмуритися при ввімкненому світлі. А ще модель може похвалитися світлодіодними протитуманними фарами, встановленими на решітці радіатора, які допомагають водієві бачити дорогу у непроглядній імлі.

Апетит у нашого «Мустанга» просто прекрасний: на трасі авто бере 9,5-10 л, на міських вуличках – до 20 л. Зате добре перетравлює 92-й (всі мотори американці роблять під низькооктанове паливо).

Сідаючи в авто, ви опиняєтеся на гарних шкіряних сидіннях, хоча салон оздоблено без зайвого пафосу. Традиційні емблеми стрімкого скакуна на дверцятах та на кермі не дозволяють забути, що ти за кермом легенди. Якщо ж вам пощастить зайняти місце водія, руки опиняться на красивому, дуже приємному шкіряному кермі. Панель приборів проста і зручна. Між спідометром та тахометром розміщений 4,2-дюймовий дисплей, що допомагає керувати авто. На екрані відображається вся звична інформація: тривалість поїздки, витрата палива, різні параметри систем. Крім того, водії, які серйозно ставляться до робочих характеристик автомобіля на треку, знайдуть особливі «іграшки», включаючи і нову систему Track Apps. Наприклад, можна скористатися бортовим акселерометром для відстеження зміни сили G, можна відслідковувати час розгону від 0 до 30, від 0 до 60 і від 0 до 100 миль на годину, час проходження 1/8 милі або 1/4 милі і багато іншого.
На додачу до Track Apps 2013 «Ford Mustang GT» пропонує водіям більш повне уявлення про те, що відбувається під капотом автомобіля. РК-дисплей може бути налаштований для відстеження параметрів паливної суміші, температури циліндрів і температури масла – у вас все буде під рукою, коли ви будете їхати трасою.

Скляний дах дозволяє пасажирам на задніх сидіннях милуватися зоряним небом під час нічної прогулянки. Проте місця для ніг дуже мало. В першу чергу, це авто для водія, а не для того, аби возити пасажирів ззаду.

Який драйв та гонки без гучної музики? Перевіривши на собі, констатуємо: вуха отримають такий же заряд децибелів, як на рок-концерті. Класна «фішка»: газуєш – музика звучить голосніше, їдеш повільніше – вона стихає. Словом, «Форд Мустанг 2013» – це дико і весело!

Мінуси

  • мало місця для ніг пасажирам ззаду
  • відносно низька якість матеріалів у салоні
  • не підходить для української зими

Плюси

  • ефектна зовнішність
  • потужність
  • невибагливість до пального

Наталія КРІЛЬ

 

Share.

Leave A Reply