1 березня – день котів: вся правда про чотирилапих улюбленців

0

У перший день весни у світі відзначають день котів. Тому, певне, не даремно, «марот» (як кажуть старші люди) вважають місяцем кішок – вже надто активно вони поводять себе у березні. А перший день весни, напевне, саме тому і вирішили їм присвятити.

Кажуть, що кішки лікують від хвороб, допомагають позбутися поганого самопочуття, та ще й мишей ловлять. Про те, чому кішок добре тримати вдома, можна говорити довго. Особливо з тими, в кого вони вже є.

1

За даними Ліонського університету в світі близько 400 мільйонів домашніх котів. Найбільше їх в Австралії, де на 10 жителів приходиться 9 котів. На Азіатському континенті перше місце за Індонезією (тут більше 30 мільйонів пухнастих звірів), а в Європі першість належить Франції, жителі якої мають під своєю опікою 8 мільйонів котів. В той же час є країни, де домашній кіт майже не зустрічається (наприклад, Перу та Габон).

Тож чим корисні нам коти?

Існує навіть спеціальний розділ медицини, що вивчає методи профілактики та лікування захворювань за допомогою контактування з кішками – фелінотерапія.

Доведено, що кішка допомагає вилікуватися від артриту, циститу, запалення придатків, захворювань нервової системи…

Коли ми гладимо кота, у нас знижується частота серцебиття і кров’яний тиск. А люди з сердечно-судинними захворюваннями мають шанс прожити довше, якщо у них є кіт, на відміну від тих, хто не має домашньої тварини.

Прихильники фелінотерапії визначили, що кішки різних порід та кольорів лікують різні захворювання. До прикладу, якщо людина має проблеми з печінкою, нирками, хворіє на гастрит чи коліт, краще завести короткошерстого або лисого улюбленця.

2

Є також і статева спеціалізація. Вважається, що кішки краще лікують недуги нервового походження, а коти – усі інші, зокрема остеохондроз, радикуліт і артроз.

Але є люди, які просто терпіти не можуть котів чи мають алергію на котячу шерсть. В такому випадку фелінотерапії краще уникнути.

Легендарна особистість.

Про котів існує чимало повір’їв.

Подейкують, що вони мають цілих дев’ять життів! При чому, всі коти вміють правильно себе поводити при падінні: спочатку вирівнюється голова, потім спина, потім ноги, а в кінці вигинається спина, щоб пом’якшити приземлення.

Кішка – перший гість у новому будинку. Здавна існував звичай, згідно якого, перш ніж увійти в новий будинок, туди треба пустити кішку.

3

Вірили і в «метеорологічні» властивості кішки: якщо вона спить в найтеплішому місці будинку – варто очікувати похолодання, шкребе підлогу – до сильного вітру; кіт вмивається і вилизує лапки – погода найближчими днями буде теплою і сонячною; чхає – до дощу.

Бояться люди чорних котів, бо «…говорят, не повезет, если черный кот дорогу перейдет…». Але, в такому випадку,  кажуть, що треба потриматися за ґудзик, тричі плюнути через ліве плече, скрутити дулю або ж найефективніше – почекати поки хтось інший пройде – і чари чорного кота не діятимуть. 🙂

Вітаємо всіх любителів кішок зі святом, цінуйте своїх «домашніх тигрів», бо як казав Віктор Гюго, Бог створив кішку для того, щоб у людини був тигр, якого можна погладити.

 

Мар’яна Пранничук

Share.

Leave A Reply