В грудні зазвичай проводять підбиття підсумків року, і авторитетне видання Time, звісно, не відступає від цієї традиції. Експерти визначили найкращі телесеріали 2023 року, які варто включити до свого перегляду.
10. «Покерфейс» (Peacock)
10 епізодів, які відправляють поліграфологиню Чарлі Кейл в подорож сучасним американським ландшафтом, де вона робить зупинки для розкриття вбивств у барбекю-барах, будинках для людей похилого віку та на перегонових трасах. Кожна зупинка — це окремий яскраво відтворений соціальний світ, населений такими чудовими запрошеними зірками, як Хлоя Севіньї, Нік Нолті, Хонг Чау, Джудіт Лайт і Тім Медоуз.
9. «Інші двоє» (Max)
Протягом трьох сезонів серіал перетворився на гостру сатиру на індустрію розваг загалом — і завершив свій показ цього року як одна з найсмішніших комедій на телебаченні.
8. «Зв`язані до смерті» (Amazon)
У цьому серіалі жіночі тіла знову стають полем битви, гуманний досвід пологів — предметом розкоші, а привиди жорстоких репродуктивних досліджень минулого кидають темні тіні на найсучасніші гінекологічні технології сьогодення. Він також оголошує Берч, яка змогла втілити такі амбітні теми, не жертвуючи стилем та гумором, одним із найцікавіших нових шоураннерів у світі.
7. «Телемаркетологи» (HBO)
Документальні серіали, особливо про реальні злочини, стрімко набирають популярності в епоху стрімінгових технологій. Проблема в тому, що з десятків нових серіалів, які виходять у цьому жанрі щороку, лише деякі справді варті уваги. Деякі з них — сміття. Інші просто позбавлені уяви як за стилем, так і за тематикою; чи справді нам потрібно більше розуміння психології серійних убивць? “Телемаркетологи” кардинально відрізняється від них.
6. «Прокляття» (Showtime)
Якщо ви Нейтан Філдер, то ви об`єднуєтеся з двома голлівудськими світилами, Бенні Сафді та Еммою Стоун, для написання сценарію серіалу, який ще глибше занурюється у складні стосунки між реаліті-шоу та реальністю, тим, як ми бачимо себе і як нас сприймають інші. Слово, яке найчастіше використовується для опису серіалу “Прокляття”, фінал якого вийде в ефір лише в січні, — “незручний”. Це м`яко кажучи.
5. «Сварка» (Netflix)
Хоча це шоу не про азійсько-американські ідентичності як такі, воно ґрунтується на окремих етнічних спільнотах, до яких належать персонажі, і відчуває специфіку протагоністів, які борються з нерівністю, стереотипами та завищеними очікуваннями батьків-іммігрантів. Похмуро-веселий, але водночас глибоко спостережливий, фільм “Сварка” поєднує “незначні почуття” з великими ставками.
4. «Пси дощу» (HBO)
Авторка сценарію Кеш Карравей, яка вперше спробувала себе в ролі продюсерки, досягла ідеального балансу між темрявою, теплом, твердістю та в`їдливим британським гумором, завдяки чому ця емоційна драма не баналізує біль своїх героїв і не перетворюється на вечірку жалю.
3. «Я — діва» (Amazon)
З мистецької точки зору сюрреалістична алегорія про темношкірого підлітка зростом 13 футів (Джаррел Джером) з Окленду є однією з найсміливіших та найвигадливіших заяв року. Секретна зброя Райлі — гумор і гуманізм. Його послання може бути войовничим, але він доносить його в упаковці, пом`якшеній сміхом, любов`ю та живим баченням визволення.
2. «Пси резервації» (FX)
Нецензурний, гострий і подекуди психоделічний серіал плавно переходить від незручності дорослішання, комедії містечкових характерів до духовної безпосередності, що приходить зі зростанням у середовищі давніх традицій у місці, яке бачило так багато передчасних смертей.
1. «Спадкоємці» (HBO)
Джессі Армстронг та його віртуозний акторський склад не змарнували жодної секунди фінальної дуги серіалу.