5 НОВИХ КНИЖОК БЕРЕЗНЯ, ЯКІ ВАРТО ПРОЧИТАТИ

0

Ми зібрали 5 книжкових новинок від українських видавництв, на які слід звернути увагу.

«Фанатка. Біполярна історія», Христина Морозова

Це історія про життя і його завершення, свободу волі, пошуки себе й… архітектуру.

Лікарі та рідні звуть її Анна. У головної героїні біполярний розлад. Її життя — це нескінченна гойдалка, манію змінює депресія, і це ніколи не закінчується. А ще Анна має в житті дві пристрасті — лекції з історії мистецтва та їхній викладач Владислав.

Владислав — блискучий лектор, арткритик. Має лабрадора й страждає від алкогольної залежності. А ще він бореться за садибу Мурашка, замість якої в центрі Києва хочуть звести нову будівлю. За звичайних обставин вони, мабуть, ніколи б не зустрілися, та випадок зводить їх разом в одній квартирі. Двоє дуже різних людей, обʼєднаних порятунком будинку і невідворотним наближенням смерті.

«Приходь без дзвінка. Дванадцять мандрівок додому», Світлана Бєлоусова

Одного разу Яна сідає у потяг «Рахів — Київ» і знайомиться з дідусем. І попри зупинки у маленьких селищах, гамір нових пасажирів плацкарту й фізичну втому, дівчина все уважніше слухає Василя Васильовича. Його історія, неначе намистини, нанизується на нитку спогадів її власного життя. Чи зустрінуться вони знову? Чому гірські маршрути, пейзажі й нічний ліс — незамінні ліки проти власних травм? Напевно, ці відчуття знайомі кожному — такі особисті й невимовлені… Але що станеться, якщо про них заговорити вголос? Десь серед темного лісу на останніх відсотках заряду телефону, що слугує ліхтариком, дівчина йде вперед, попри виснаження й біль у ногах, цитуючи Ліну Костенко: «Цей ліс живий, у нього добрі очі». Бо вона вірить у світло і не втомлюється шукати його серед людей.

«Євген Коновалець. Історія нерозкритого вбивства», Олександр Кучерук, Юрій Черненко, Михайло Ковальчук

Історія вбивства очільника ОУН Євгена Коновальця тривалий час ґрунтувалася на неповних даних, радянській дезінформації, здогадках і припущеннях. У цій книжці зібрана величезна кількість документів, пов’язаних з убивством Коновальця, більшість з яких публікується вперше. Зокрема, переклад протоколів розслідування нідерландською поліцією вбивства лідера ОУН. Ким був Євген Коновалець? Що сталося 23 травня 1938 року в місті Роттердам? Свідчення очевидців злочину, прихована історія радянської спецоперації та спроб розколоти ОУН, листи, статті з газет того часу дозволяють чіткіше відтворити останні роки життя українця.

«Смак свободи», Олена Моренцова-Шулик

«Смак свободи» — це історія, що надихає вірити в себе та сміливо йти до власних бажань. У центрі сюжету — молода дівчина Варя, яка мріє про високу кулінарію. Попри відсутність підтримки від найрідніших, головна героїня вирушає у велике місто, аби цю мрію здійснити. Життя Варі змінюється назавжди, коли вона знаходить старовинну книгу з рецептами Ольги Франко. Легка романтична історія занурює нас у світ автентичних кулінарних традицій.

«Там, де заходить сонце», Олена Пшенична

«Там, де заходить сонце» — книга-пластир на кожне зранене серце та водночас надзвичайно чесна оповідь.

72-річна Віра Тиха колись була вчителькою української мови. Тепер вона опинилася в будинку для літніх людей, куди її привіз єдиний син. Улітку 2022 року Віра Петрівна залишається сама: син Толя день і ніч волонтерить, а невістка з дітьми вимушено евакуюється за кордон. Можливо, з хворим серцем й небезпекою навколо дійсно краще перебути поки тут — під наглядом медиків, у компанії «однолітків»? Та замість відкритих, гостинних стареньких жінка зустрічає у будинку зранених, колючих стариганів, що з дня у день просто спостерігають, як їхні життя, неначе сонце, закочуються за обрій. Що приховують ці самотні старечі серця? І які труднощі здатне витримати материнське серце?

Share.

Leave A Reply