Сьогодні ми стали настільки залежними від смартфонів, планшетів і ноутбуків, що боротьба за виживання батарей стає сенсом життя. У цій статті зібрані воєдино всі ефективні методи.
- Не залишай телефон заряджатися на ніч. Літій-іонний акумулятор твого ґаджета не любить довгих нічних підзарядок. І справа тут не в тому, що батарея може отримати занадто багато заряду. І айфони, і пристрої на Android — досить розумні. У кожному з них є чіп, який захищає телефон від надлишку електричного струму, щойно батарея набирає 100 % заряду.
А шкодить акумулятору сам процес зарядки. Заряджай телефон до 100 % тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Оптимальний рівень, до якого найкраще його заряджати, — 40–80 %. Якщо тримати батарею в таких межах, періодично заряджаючи її протягом дня, акумулятор проживе набагато довше.
- Не допускай повної розрядки пристрою. Просідання заряду до повного нуля негативно позначається на ресурсах батареї. Це стосується літій-іонних акумуляторів, які зараз найбільш поширені. На відміну від старомодних нікелевих батарей, літій-іонні не мають так званої пам’яті і зовсім не потребують повного циклу зарядки-розрядки.Тому, як тільки ти бачиш, що мобільний чи планшет майже «сів», краще його вимкнути, не чекаючи появи чорного екрана.
- Уникай нагрівання пристрою, тобто намагайся тримати свій смартфон охолодженим. Реакції, які відбуваються за умови підвищеної температури мають неприємний побічний ефект — більш швидку витрату заряду і, як наслідок, зайві цикли зарядки, що позначається на підсумковій довговічності акумулятора.
- Завжди намагайся підтримувати рівень заряду близько 50 % в тому випадку, якщо не збираєшся використовувати ґаджет якийсь час. Просто заряди його до половини, зберігай у прохолодному місці — і можеш бути за нього спокійним. Цей простий спосіб запобігає «смерті» акумулятора.
-
4. Припини закривати висячі на фоні додатки. Як показали дослідження, сучасні мобільні операційні системи не витрачають зайву енергію, коли програми даремно відкриті на задньому плані. А ось насильницьке їхнє закриття супроводжується витратою заряду.
- Відключай пристрій від електромережі, як тільки він буде заряджений повністю. А ще краще — припиняй зарядку на позначці 80–90 %. Фахівці стверджують, що такий режим для літій-іонних акумуляторів найбільш оптимальний.
Поради:
- завжди відключай енергозатратні функції, які тобі в даний момент не потрібні (Wi-Fi, Bluetooth тощо);
- встановлюй мінімально можливу яскравість екрану;
- вибираючи програми для щоденного використання, дивись не тільки на те, наскільки вони круті, але і яка з них економніша (найпідступніші серед ненажерливих — месенджери);
- придбай Power Bank (портативну батарею, за допомогою якої можна заряджати будь-який мобільний пристрій, коли й де завгодно).