Тип палива: дизель
Потужність, к.с.: 160
Оберти макс. потужності, об./хв.: 3700
Крутний момент, Нм: 385
Оберти макс. моменту, об./хв.: 1500–2500
Максимальна швидкість, км/год: 175
Час розгону (0–100 км/год), з: 11,8
Коробка передач: механічна, 6-ст.
Привід: задній, 4Х4
Витрата палива (міський цикл), л/100 км: 7,1
Витрата палива (заміський цикл), л/100 км: 6,1
Витрата палива (змішаний цикл), л/100 км: 6,5
Пікапи на українських дорогах — радше екзотика, аніж буденність. Тому втратити нагоду випробувати одного з представників цього сегменту авторинку — Ford Ranger — ми не змогли. Знайомтесь, перед вами — один із найпопулярніших у світі пікапів, фаворит багатьох любителів активного відпочинку, сучасних рибалок та мисливців, які прагнуть зручності та комфорту там, де закінчується асфальт.
Так і не дочекавшись морозів та снігових заметів, щоби на повну протестувати всі можливості цього дизельного авто, вирушаємо за місто. Перед тим проїхали кілька кілометрів звичайною міською дорогою.
Зовні авто виглядає мужньо, а, завдяки накладкам на капоті та розширювачам арок, навіть дещо брутально. Ще більше цей образ підкреслює дизайн переднього бампера з масивною решіткою радіатора, агресивний «прищурений погляд» передніх фар. За великим написом спереду навіть не посвяченим легко вгадати, що за машина перед вами. Та й взагалі, залишитися непоміченим на цій машині не вийде: 5 м завдовжки та 1,8 — заввишки. «Високо сиджу, далеко бачу», — сказав би водій «Рейнджера».
Доступ до салону полегшує зручна підніжка. У середині достатньо простору для всієї нашої команди з 4-х осіб. Заднім пасажирам вистачає місця в ногах, плечах та над головою. Сидіння зручні, ергономічні, з приємною оббивкою. Загалом, за якістю матеріалів перед нами — типовий «фордівський» салон, з великою кількістю пластику.
Управління п’ятиметровим та тритонним пікапом — заняття веселе. Проте відчуття, ніби керуєш вантажівкою, немає. Тільки вигляд на довжелезний капот нагадує, що ти за кермом серйозного апарату. Але ж це класно!
У передчутті з’їжджаємо з асфальту на гравій. Машина поводить себе так само прогнозовано, як і на асфальті. Важливість хорошої спеціальної гуми (у цьому випадку — BFGoodrich All-Terrain) на бездоріжжі ніхто не скасовував. «Форд» легко, наче граючись, вивозить нас ґрунтовою доріжкою нагору.
Дизельний двигун 2,2 розвиває 160 кінських сил і 385 Нм крутного моменту. Тягне пікап добре, видаючи пік моменту від 1500 до 2500. Коробка передач — 6-ступінчаста механіка. Висока посадка та величезні дзеркала дають чудову оглядовість. Камера заднього виду виводить зображення на дзеркало в салоні. Кермо достатньо інформативне. Немає претензій і до гальм.
Один із головних козирів цього авто — його вантажопідйомність: він може взяти на борт 1330 кг та буксирувати 3350 кг. Наявність шноркеля відкриває спокусливу перспективу перебратися в брід мілкою гірською річечкою, але утримуємося!
Ford Ranger — типовий представник сучасних пікапів. Попри свій пригодницький характер, більшу частину часу цей «сільський хлопець» експлуатується в місті. За бажання, він швидко адаптується для найрізноманітніших потреб: кинути все та поїхати в глушину, помісити болото та поганяти бездоріжжям — будь ласка; перевести кілька мішечків картоплі від бабусі чи цементу на будову — теж без проблем. Цей американський «рейнджер» прекрасний помічник у господарстві та компаньйон під час активного дозвілля.
Мінуси:
1. великі габарити в умовах міста;
2. шум гуми на асфальтовому покритті;
3. на вищих швидкостях — не стійка.
Плюси:
1. багатофункціональність;
2. місткий кузов;
3. невеликий розхід пального.