Протягом року державний фільмофонд регулярно відскановує та реставрує раніше недоступні українські версії мультфільмів. Деякі з них уперше представлені українською мовою.
Зібрали легендарні мультфільми нашого дитинства, які так хочеться переглядати знову і знову.
“Повертайся, Капітошко”
Вовчик чекає на свого давнього веселого друга Капітошку. Проте замість нього приїздить тітка-вовчиха, яка хоче зробити з племінника справжнього лютого вовчиська. Але ось з дощиком з’являється Капітошка і своїми грайливими витівками і настроєм допомагає побороти вплив тітки. Другий фільм з серії про Капітошку змінив художника-постановника, але залишився ніжною історією про дружбу й пошук характеру та індивідуальності.
“Жили собі думки”
“Жили собі думки” Володимира Гончарова — одного з найбільш знакових авторів української анімації 80-х.
За візуальне оформлення мультфільму «Жили собі думки…» відповідала талановита художниця-поставновниця Ніна Гузь. Вона використала майже усі можливі кольори, щоб передати казковість міста, різнобарвність його жителів та оригінальність героїнь-думок.
В одному маленькому казковому місті на великому казковому дереві жили собі думки — Розумна і Дурна, Добра і Зла, Весела і Чудна. Саме через них у місті відбуваються всі гарні, погані та неймовірні події. Чудна, найбільш непосидюча серед сестер-думок, намагається знайти загадкового нікому невідомого майстра, який має змінити життя усього міста.
«”Жили собі думки”, здається, увібрав у себе майже всі можливі кольори, щоб передати казковість міста, різнобарвність його жителів та оригінальність героїнь-думок», — сказано на сайті «Довженко-Центру».
“Король Черепах”
На острові черепах всі дуже шанують короля, а цьому ящіркоподібному правителю все влади замало. Він хоче ще більше слави, ще вище на спинах своїх черепах свій трон розмістити. Політично-сатирична стрічка за мотивами американського казкаря Доктора С’юза.
“Страшна помста”
Екранізація однойменної повісті Миколи Гоголя, створена одним з ключових майстрів української химерної анімації Михайлом Тітовим. Козака Івана за відвагу відзначили дуже високою нагородою. Але його побратим козак Петро через велику заздрість забрав нагороду, скинувши Івана та його сина у провалля. Страшною зрадою Петро накликав на себе і весь свій рід небачене прокляття. Режисер Михайло Тітов, екранізуючи одну з найпохмуріших повістей Гоголя, експериментує з різними анімаційними техніками. Традиційна мальована анімація і живопис по целюлоїду тут поєднуються з так званим методом “еклеру”, коли сцену попередньо знімають за участі живих акторів.
“День народження Юлії”
Сучасна казка про дівчину, яка шукає свою втрачену душу. Перше кохання, ревнощі, смерть — все є в цій фантастичній картині. Наречений Юлії трагічно загинув. Трохи посумувавши, Юлія знову вирішила вийти заміж. Ось тільки мертвий наречений повернувся по душу Юлії. Щоб врятувати її, довелося дівчині вирушити у потойбічний світ.
“І сестра їх Либідь”
Взявши за основу легенду про створення міста, творці мультфільму вирішили зазирнути у білі сторінки історії та пофантазувати, що сталося з Києвом та його засновниками. Мультфільм створювався до 1500-річчя Києва, щоб підкреслити стійкість та вічність міста. Художниця Ніна Гузь, постійна співавторка режисера Володимира Гончарова, у роботі очевидно надихалася іконами Середньовіччя та картинами Ренесансу, створюючи одну з найкрасивіших анімаційних постановок студії Київнаукфільм.
“Послуга”
Господиня Курка щодня має купу клопотів. Треба нагодувати курчат, відвести їх у дитсадок, прибрати, попрасувати, приготувати обід. Але як шось приготувати без солі? Курка іде до сусідки Гуски позичити сіль, але та просить за це зробити їй послугу. Звичайне прохання запускає цілий каскад послуг, які необхідно влаштувати, щоб отримати…сіль.
Мультфільм сатирично віддзеркалює розгул бартеру та блату в небагатому радянському суспільстві доби пізнього «застою». Художником-постановником фільму виступив легендарний Едуард Кирич, автор серії «Як козаки…».
Більше мультфільм можете переглянути на YouTube-каналі «Ukrainian animation».