Найдавніший експонат у колекції належить до 1925 року.
У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрили виставку рушників з різних регіонів України «Полотняний солоспів» з колекції Уляни та Софії Сіренків. Серед експонатів рушники, які вишиті майстринями ще у 20 столітті. Давні полотна створені найрізноманітнішими техніками вишиття і ткацтва.
«У цій експозиції – 89 вишитих рушників, але це навіть не третина нашої колекції. У нас понад 400 таких рушників», – розповідає колекціонерка, заступниця директора Івано-Франківського Центру дитячої та юнацької творчості Уляна Сіренко.
Свою колекцію Уляна з донькою Софією почали збирати шість років тому, коли до Дня вишиванки її учні не змогли принести на захід жодного вишитого рушника.
Першим до колекції потрапила сімейна реліквія – рушник, який був вишитий після Голодомору у 1947 році. Його довелося відновлювати й вміло зберігати. Найбільше рушників у зібрання родини Сіренків потрапили з Наддніпрянщини, Сумщини, Чернігівщини та Черкащини.
«Я допомагаю своїй мамі колекціонувати, підтримую її захоплення і дарую їй рушники які їй подобаються. У нас в колекції близько 400 виробів, а на виставці представлено приблизно третину. Ці рушники представлені з різних регіонів і для мене дуже цінно, що мама перехоплює їх в різних продавців. Ця справа – це родинне збереження спадщини. В майбутньому хотілося б мати музей, щоб всі рушники в ньому належним чином експонувалися і їх можна було показувати людям.» – розповідає Софія Сіренко.