Днями один із найавторитетніших медичних журналів світу JAMA Network Open опублікував результати дослідження української програми психосоціальної реабілітації Recovery Camp. Це перший випадок, коли українська ініціатива з психологічної підтримки дітей, які постраждали від війни, отримала таке високе міжнародне визнання.
Дослідження, що тривало від вересня 2022 до липня 2024 року, охопило 1 291 дитину (середній вік – 9,3 років) і 963 матері, які взяли участь у шестиденних таборах Recovery Camp. 33,9% дітей мали високий рівень психологічного стресу або симптоми ПТСР (посттравматичного стресового розладу). 53,4% дітей із критичними симптомами були направлені на подальшу терапію. І врешті 75% дітей відзначили значне покращення емоційного стану після проходження табору.
“Відсоток дітей із критичним рівнем ознак ПТСР, на жаль, зростає. Якщо у 2022 році він становив 24%, то сьогодні вже перевищує 34%”, — зазначає засновниця Recovery Camp Христина Дудашвілі.
Від квітня 2022 року програма охопила понад 19 000 дітей та матерів. Було проведено 253 табори, з яких 180 одноденних і 73 шестиденних. Була залучена комплексна методика: індивідуальні та групові сесії з психологами, арттерапія, навчання стрес-менеджменту. А також забезпечено подальший супровід: безкоштовна психологічна підтримка через онлайн-платформу UCARE.ME
За словами експерта з громадського здоров’я з Columbia University доктора Ірвіна Редленера, українська програма є готовою моделлю для масштабування.
Програма Recovery Camp реалізується завдяки БО “Щире Серце” у партнерстві з Ukrainian Children’s Action Project (UCAP). Загалом за три роки до підтримки ініціативи долучилися понад 23 міжнародні організації.