Школа здорового харчування

0

Урок №1

Оскільки найчастіше потреба в консультації дієтолога зумовлена надмірною вагою, то й розмову про правильне харч­ування почнемо з цієї проблеми.

Надмірна вага, ожиріння І, ІІ, ІІІ, ІV ступенів зараз визначається встановленням маси тіла. Вага у кілограмах, поділена на квадрат росту в метрах, дає нам такий показник.

Наприклад, ріст 162 і вага 68 кг при визначенні індексу маси тіла:

Нормальним вважається індекс у межах 18,5-25. Менший, ніж 18,5 ‒ відживлення понижене.

plate

Понад 25 і до 30 вважається надмірною вагою. Після 30 це різні ступені ожиріння.

Зазвичай проблема ожиріння, крім зловживання їжею, часто зумовлена й іншими причинами. Це й генетична схильність, і ендокринна патологія, пов’язана з поганою роботою щитовидної залози та гіпоталамусу, і прихована депресія.

Щоб ефективно собі допомогти, потрібно звернутися до лікаря, провести повний курс обстеження і тоді знижувати вагу грамотно, усуваючи її першопричину.

Але є чітко визначені загальні правила, якими має керуватись кожен, хто хоче схуднути.

  1. Їсти потрібно часто і маленькими порціями. Оскільки шлунок ‒ орган мʼязевий, від великої кількості їжі він поступово розтягується, що спричинює вироблення більшої кількості травних соків, які підсилюють апетит.
  2. Їжу потрібно готувати без сковорідки. При смаженні важко проконтролювати кількість жиру, який потрапив у організм. Саме надмір жиру найчастіше призводить до ожиріння.
  3. Суворо контролювати вживання продуктів, які мають високу калорійність, як-от: ковбасні вироби, тверді та плавлені сири, кондитерські вироби, цукор, майонез, картопля.

Необхідно знати той добовий калораж, який допоможе Вашому організму почуватися комфортно і не поправлятися.

desktopwallpapers.org.ua_28453_(1)

Визначити його краще у лікаря-дієтолога, оскільки він залежить від багатьох факторів: віку, росту, типу праці, темпераменту, а в цілому ‒ від того обміну речовин, який властивий кожному індивідуально.

  1. Незадовго до їди рекомендується повільними ковтками випити склянку води. Це знижує нервове збудження шлунку.
  2. Треба пам’ятати, що сіль, часник, гірчиця, кетчуп, алкоголь стимулюють апетит.
  3. Їжу варто вживати недосоленою, оскільки сіль стимулює вироблення соляної кислоти в шлунку, а відповідно й збільшує апетит.
  4. Для меншого вживання їжі потрібно досягнути емоційного благополуччя, оскільки стреси завжди підвищують відчуття голоду.

Обласний лікар-дієтолог Наталія Романівна Попович

 

Share.

Leave A Reply