Baby shower – свято для майбутньої мамусі

0

Baby shower — чудова традиція влаштовувати вечірку для майбутньої мами за 1-2 місяці перед пологами. Сам звичай зародився у США та давно сподобався жінкам у всьому світі. Дослівно перекласти словосполучення «baby shower» з англійської непросто. Так званий “дощ з малюків” насправді влаштовується для того, аби щедро обдарувати майбутню маму корисними речами, в переносному значенні – «облити зливою подарунків».

1 Забобони, що не можна купувати або дарувати щось «наперед» ще ненародженому малюкові, поступово відходять у минуле, і все більше батьків влаштовують такі «посиденьки для вагітної».

Як організувати красиву та душевну вечірку, підібрати вдалий декор та продумати цікаву програму свята, розповіла дизайнер студії «Kvitka Room» Марина Черевата.

 

Як це було?

          Baby shower влаштовували в Англії та США ще в кінці ХІХ століття для жінок, які чекали первістка. На святкування запрошували виключно дамське товариство – численних родичок та подруг. Однак саме торжество проводилося вже після народження дитинки, і у зв’язку не з забобонами, а з тим, що поява вагітної жінки на світських раутах вважалася непристойною. Нині «бейбі шауери» влаштовують ще до народження малюка . Зараз це свято вільне від всяких формальностей: його влаштовують і на другій , і на третій вагітності та, звичайно ж, запрошують чоловіків.

Суть свята

У перші місяці після пологів мама буде повністю зайнята дитиною. Тому Baby shower – прекрасний привід, аби зібратись у колі друзів та родини, трішки розважитись перед тим, як поринути в материнські турботи. Крім того, це ще й оригінальний спосіб підтримати майбутню маму. Традиційно Baby shower роблять вдома у самої матусі, її батьків, сестри або однієї з подруг. Однак ніхто не забороняє провести його в кафе, ресторані чи орендованій студії. Певна річ, організація вечірки ні в якому разі не лягає на плечі вагітної жінки. Підготовкою Baby shower займається хтось із близьких – сестра, подруга або мама.

3Звичайно, формат Baby shower не передбачає жодного алкоголю та гучного застілля. Для частування готують солодкий стіл, легкі закуски, бутерброди та напої. Саме свято не повинно затягнутися. 2-3 години цілком достатньо, аби повеселитися та не перевтомлювати вагітну жінку.

Таємно чи відкрито?

Є два варіанти підготовки до Baby shower: вечірка-сюрприз або святкування без засекречування. Перший спосіб більш складний, оскільки потребує більшої конспірації та ретельного планування. Визначившись з місцем та датою проведення святкування, треба придумати привід, як витягнути вагітну жінку у потрібне місце в потрібний час.

Якщо не впевнені, як мама відреагує на такий захід, краще тактовно перепитати. Аби свято вдалося, важливо заздалегідь продумати цікаву програму та підготувати усе необхідне.

Святковий декор

Незалежно від місця святкування, оберіть кольорову гаму вечірки. Якщо очікують дівчинки, можна оформити приміщення в рожевих тонах (поєднання рожевого з білим, золотим або сірим), хлопчика – в блакитних.

Вагітна вирізнятиметься серед гостей не лише округлим животиком, а й почесним місцем, якщо оформити для неї спеціальний «трон». Для цього звичайне крісло накриваємо білим полотном, зав’язуємо ззаду красивий бант з фатину (знову ж таки, у відповідній кольоровій гамі – блакитній або рожевій).

Обов’язковий елемент декору – святкові гірлянди. Виготовити їх самотужки не складно. Ось кілька ідей для натхнення.

Перша – можна зробити гірлянду зі звичайних трикутничків паперу. Якщо відома стать дитинки, на звичайному принтері роздруковуємо фрази «це хлопчик» або «це дівчинка» та приклеюємо на трикутні заготовки.

Ідея номер два – купуємо багато дитячих шкарпеток у тонах святкування та розвішуємо їх на шнурки за допомогою прищепок.

Третій варіант – подарунок і декор в одному. Дитячі речі, іграшки та брязкальця, які мамині подружки будуть дарувати на Baby shower, заздалегідь купуються в одній кольоровій гамі та кріпляться на підібрану в тон стрічку. Єдине – потрібно домовитися наперед, хто що купить.

Солодкий стіл

4

Солодощі – це просто must have для такої вечірки. Залежно від розмаху святкування, можна обмежитися ласощами, які кожен із запрошених принесе з дому, або влаштувати цілий кенді-бар. Елементарний варіант у домашніх умовах: накрити стіл білою скатертиною, яка буде гармоніювати з будь-яким тоном, та красиво розкласти цукерки, тістечка, макаронси. Обгортки та колір ласощів бажано підібрати в тон свята. Якщо є можливість, обов’язково замовте або спечіть торт.

Фото на пам’ять

Святкові гірлянди, красивий солодкий стіл стануть гарним тлом для фотографій. Тому обов’язково зробіть кілька фото на згадку.

Що дарувати?

Подарунки – неодмінний атрибут Baby shower .

images

На вечірці прийнято дарувати щось практичне та корисне для мами або малюка – від іграшок, дитячого одягу, засобів для догляду до величезного торта з підгузків. Якщо ви знаєте, які речі ще не придбала вагітна, маєте чудову нагоду її потішити. Також можна разом з майбутньою матусею скласти список бажаних подарунків, щоб кожен запрошений міг обрати презент на власний смак та гаманець. Зрештою, можна подарувати й гроші. Бажано, щоб впродовж свята вагітна розпакувала усі подарунки та подякувала гостям.

 Конкурси та розваги

Також Baby shower прийнято супроводжувати різними тематичними іграми. На початку вечірки, аби створити настрій та налаштувати гостей на грайливий лад, можна роздати усім запрошеним кумедні дитячі аксесуари, наприклад, слинявчики або пустушки на шнурочках.

Далі проведіть цікавий майстер-клас. Оберіть таке заняття, з яким кожен впорається без особливих зусиль. Наприклад, виготовіть пам’ятну картину з побажанням для малюка, на якій кожен присутній додасть щось від себе.

Ігри для Baby shower зазвичай пов’язані з дитячою тематикою, але, звичайно, зважайте на смаки запрошених гостей. Ось кілька варіантів:

         Бебі-прогноз

Коли гості тільки сходяться, всі кладуть на спеціальний піднос або в коробку символічну суму грошей, наприклад, 5, 10, 20 гривень. Коли усі зберуться, кожен гість пише на стікері своє прізвище та прогноз стосовно дати народження малюка або його ваги, зросту. Зрозуміло, переможець буде визначений, коли дитя народиться. Чия відповідь виявиться найближчою до реальної дати чи показника, той отримує призовий фонд, наприклад, вже на хрестинах.

Тато може…

Усім учасникам-чоловікам роздають ляльку, телефон та відерце з дитячим одягом. Завдання – не впустивши ці предмети, розвішати дитячі речі на мотузку, закріпивши їх прищепками. Переможе той, хто впорається з цим найшвидше.

Що так пахне?

Попередньо витиснути всередину семи маленьких підгузків шоколад, майонез, варення, аджику, кетчуп, гірчицю, карамель. Конкурсанти із закритими очима вгадують за запахом, що саме там є.

Організовуючи Baby Shower, пам’ятайте, що це світле та веселе свято, тож не варто перетворювати його на розмови про тяжкі пологи і недоспані ночі. Головна мета – підбадьорити майбутню матусю, зарядити її гарним настроєм та позитивними емоціями.

Share.

Leave A Reply