Школа здорового харчування

0

Зайшла якось у продуктовий супермаркет і в хлібобулочному відділі стала свідком розмови між кондитером і покупцем. Був саме період посту, і жінка поцікавилась, чи пиріжки з горохом пісні. «Аякже, – відповіла кондитер. – Ми ці пиріжки з пісним жиром печемо». На моє здивування, відколи це здобні пиріжки з маргарином стали пісними, вона авторитетно повідомила мені, що їхній маргарин вироблено з олії.

1             Ну що ж доведеш людині, яка твердо переконана в своїй правоті? На жаль, більшість споживачів дуже поверхнево обізнані в питаннях харчування, хоч міжнародна наука визнала неправильне харчування головною причиною розвитку більшості захворювань.

Розглянемо найбільш поширені помилки, які існують в нашому уявленні про окремі продукти.

Отже, маргарин. Цей продукт, за задумом вчених, які його створили, мав поєднати у собі найкращі властивості насичених (твердих) жирів і ненасичених (олій). Але так званий трансжир виявився на практиці канцерогеном. У дієтології цей продукт категорично заборонений. У здорової людини він повинен бути рідкісним гостем на столі. В той же час вся здобна випічка виготовляється з використанням маргарину.

2             Копчені ковбаси. Як часто на вітрині продуктового магазину бачимо напис: “Ковбаса, копчена на дровах”? Цей напис зумовлює і вищу ціну, і більший попит. І ніхто не задумується над тим, що таке копчення. А це процес, коли утворюється найстрашніший канцероген – бензопірен. Регулярне вживання копчених продуктів – лише 30 г на день – викликає рак підшлункової залози, шлунка, кишечника.

Кава розчинна. Смачно і зручно, особливо для молоді, коли часу завжди не вистачає, а встигнути потрібно все. Та технологія приготування такої кави багато що приховує, і те, що вона приховує, кажуть, є канцерогеном. Особливо в недорогих марках.

3            Аналогічна за своєю закритістю технологія виготовлення рафінованих олій. Так, ця олія не має осаду чи різкого запаху, але і небезпеки в собі таїть немалі.

Ми біжимо на базар за овочами і ягодами з грядки, тому що парникові – “штучні”. Але варто знати, що в погоні за прибутком сільські виробники давно вже освоїли всі види хімії – і для покращення росту, і для знищення шкідників. Та застосовують хімічні препарати часто неграмотно, тому хтозна, чи так звана “домашня продукція” краща, ніж із парника.

4Звичайно, живучи в країні, де відсутній контроль за виробництвом харчових продуктів, важко вберегтися від неякісних товарів. Та все-таки можливо. Треба пам’ятати кілька правил.

  1. Найбільш безпечними є натуральні продукти, а не похідні від них. До щоденного раціону включайте тільки перші, а другі залиште на свята.
  2. Не вибирайте те, що швидше, зручніше і дешевше. Кава краща натуральна, олія – нерафінована, а виробник має бути перевіреним.
  3. Купуючи “домашні продукти”, познайомтесь ближче з виробниками молока або городини. Нехай цей виробник буде для вас єдиним постачальником, але ви достеменно знатимете його підходи до господарювання.
  4. Економте не на якості, а на кількості. Люди здебільшого мають звичку переїдати, тому саме тут криються резерви.

 

І пам’ятайте, що купувати потрібно не тільки очима, але й головою. Хвороби від систематичного вживання шкідливих продуктів проявляються не відразу, а через деякий час. У цьому їх підступність. Велика відповідальність, пов’язана з харчуванням сім’ї, лягає на плечі жінки, яка переважно закуповує продукти і готує їжу. Її безграмотність в організації щоденного раціону часто і стає пусковим фактором для виникнення спочатку шлунково-кишкових розладів, а з роками і дуже серйозних захворювань у всієї родини.

 

 

 

 

 

Share.

Leave A Reply