Технічні дані
2015
Двигун ‒ 2.0, задній привід
210 кінських сил
Механічна КП
Обертальний момент ‒ 205/6400 Нм/об/хв
0-100 км/год – 7.6 с
Максимальна швидкість – 256 км/год
Середня витрата л/100 км ‒ місто/траса/змішаний: 9,0/5,7/6,9 л
Стильно, модно, молодіжно! Наша сьогоднішня героїня «Subaru BRZ» – успішна зірка в сузір’ї «Субару». З’явившись на ринку 7 років тому, ця модель одразу почала ламати стереотипи. Задньопривідна «Subaru»? Так, це абсолютно не типово для цієї японської марки, але факт залишається фактом. Лише затяті автолюбителі згадають перші «Subaru 1500», які були випущені невеличким тиражем далекого 1954-го. Так от, із того часу «BRZ» – перший задньопривідний «Subaru». Такий крок убік від традицій не завадив машині підкорити серця багатьох водіїв в Америці та Японії. Автомобіль не просто популярний. Він дуже популярний. Авто часто купують як основу для тюнінгу, під дрифтові проекти. І хоча нашу крихітку ще не встигли прокачати, ми з інтересом протестували, чого вона варта на дорозі.
Спортивна зовнішність та невеликий розмір – перше, що впадає у вічі при знайомстві з «Subaru BRZ». Попри звичайний білий колір, авто складно назвати непримітним. Воно виділяється в потоці машин, привертаючи увагу благородним звуком опозитного двигуна. 4,2 м в довжину та 1,7 м в ширину – як справжня японка, ця «Subaru» досить мініатюрна. Її точно не задумували як практичний сімейний автомобіль. Таке враження, що в висоту вона по пояс дорослій людині. Посадка, як у більшості спортивних авто, дуже низька. Сидіння розташовані всього за 40 см над землею, зате дорогу відчуваєш усім тілом.
«Subaru BRZ» – 4-місне купе. Наголос на слові «купе», бо насправді кататися з комфортом учотирьох на цьому авто не вийде. На задніх сидіннях місця досить, щоб кинути трохи більшу сумку, та пасажиру високого зросту там робити нічого. В багажник поміститься пара-друга шоломів та коліс – якраз на кілька трек-днів. Зате розміститися на спортивних кріслах із комбінованою оббивкою зі шкіри та замші-алькантари водієві та передньому пасажиру – одне задоволення! Салон «Subaru» продовжує гнути «спортивну» лінію у внутрішньому облаштуванні: усе аскетично, без надмірностей. Дещо засмучує вигляд аудіосистеми – привіт із 90-х, але за кермо «Subaru» сідають не заради музики. Цей автомобіль створений для драйву: триспицеве кермо, червона прострочка на шкіряних елементах, тахометр із зеленою зоною до 7,5 тисяч обертів – усе це штрихи до спортивного образу «Subaru BRZ». Щоб перевірити, чи є він таким по своїй суті, натискаємо кнопку запуску двигуна. Під низьким і довгим капотом ховається дволітровий 200-сильний опозитний двигун, завдяки якому «BRZ» розганяється до сотні за 7,6 секунди. Додатково встановлений холодний пуск додає машині ще з десяток кінських сил. Розгін довгий, але захоплюючий. Автівка жваво реагує на натискання педалі газу та мчить вперед. «BRZ» приваблива в управлінні, на високій швидкості поводиться як справжній спортивний автомобіль, чітко виконуючи команди водія. Машина на «механіці» буквально провокує на заноси та ковзання. Тому ми не втрималися і спробували подрифтувати та покрутити «бубликів» поблизу заправки. Що отримали? Море адреналіну та уваги. Тут головне не забути відключити системи динамічної стабілізації. Інакше електроніка одразу «придушить» занос і, зрозуміло, ніякого дрифту не вийде.
Для щоденної їзди та швидких стартів на світлофорі наявної динаміки вистачить із головою. За кермом «BRZ» класно! Привезена зі Штатів, ця автівка не коштує таких захмарних грошей, як авто з салону чи, наприклад, той же «Porsche», дозволити який собі може далеко не кожен. «Subaru BRZ» чесно відповідає своєму слогану «Pure Handling Delight» – чисте задоволення від водіння. Трохи більше потужності – новий двигун або турбіну – і можна сміливо на трек!
Мінуси:
- аскетичний салон;
- непрактичний для далеких поїздок;
- надто компактний для 4-х.
Плюси:
- ідеальна керованість;
- чудова база для тюнінгу;
- модний спортивний екстер’єр.