Зйомки відбувалися в зруйнованій під час бойових дій на Чернігівщині церкві в селі Лукашівка.
У «Душі Народу» об’єдналися ONUKA та митці Чернігівщини: Чернігівський Академічний хор імені Дмитра Бортнянського, хор старших класів «Провесінь» КЗПМО «Чернігівська музична школа №1 ім. Стефана Вільконського», актори Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка та Чернігівського обласного молодіжного театру. Це перший проєкт, який реалізований в рамках Єдиного мистецького простору — ініціативи, заснованої начальником Чернігівської військової адміністрації В’ячеславом Чаусом.
«Душа Народу» проводить паралелі між двома найбільшими злочинами росії проти українського народу: Голодомором 1932-1933 рр. та найкривавішим актом восьмирічної незаконної російської агресії – лютневим вторгненням 2022 р.
“Це було під час Голодомору і це відбувається зараз, в період повномасштабного військового вторгнення. Ми бачимо, як Росія б’є по цивільній інфраструктурі, скільки мирних мешканців гине. І тому ми захотіли показати саме оці паралелі. Щоб всі відчули, що Голодомор – це не вчора, а Голодомор – це завжди. І це та пам’ять, яку ми маємо нести з собою і з цією пам’яттю ми маємо йти, воювати та виборювати свою незалежність”, — зазначає Чаус.
«Цей проєкт став для мене дуже особливим, дуже почесним і сюрреалістичним, як наше життя сьогодні. Якщо чесно, створити щось із командою виключно з Чернігівщини, стало своєрідним викликом воєнного часу. Ми презентуємо його саме сьогодні, у день пам’яті жертв Голодомору, адже це відео проводить паралелі між двома найбільшими злочинами росії проти українського народу. Ми знімали це відео у селі Лукашівка, на Чернігівщині, у напівзруйнованій старовинній церкві. Села окупованої Чернігівщини, Буча, Маріуполь, Ізюм – це провісники нового геноциду. І тільки мужність українських воїнів та сміливість простих людей рятує нас від темряви. Цією роботою ми хочемо вселити віру, що попри весь морок, який принесло на нашу землю зі сходу, ми, український народ, сяємо і ніколи не погаснемо!», – зазначила ONUKA.
Над втіленням «Душі Народу» працювала команда з більш ніж 60 професіоналів. Керівник проєкту та автор ідеї – Оксана Тунік-Фриз. Виконавчим продюсером та режисером виступив Віталій Молчанов, брат якого загинув під час оборони Чернігова. Режисер сцен відтворення архівних фото — Олександр Лаптій. Оператор відео — Олег Бондаренко.