“Кафе солідарності” в Івано-Франківську

0

Це безпечний та інклюзивний простір, де можна не тільки знайти однодумців, відпочити від буденних справ, а й безкоштовно скуштувати смачну їжу, яку приготують для вас волонтери. 

“Кафе Солідарності” запрацювало ще 15 жовтня в  Івано-Франківську. Метою створення “Кафе солідарності” є згуртування мешканців та гостей міста, інтеграція в життя громади внутрішньо переміщених осіб та осіб із вразливих категорій населення. 

Про це Like розповів голова громадської організації “Нуль відходів Івано-Франківськ” та співзасновник RE: laboratory Михайло Веклин. Створити такий простір надихнуло кафе у Берліні. 

“Хотілось створити такий проєкт, щоб консолідувати людей  на зміну суспільства, зменшити напругу  і намагатися діяти кожен на своїх місцях. Один з таких проєктів я побачив у місті Берлін. Він був створений також волонтерами, які щовівторка, попри погодні умови випікають бельгійські вафлі й пригощають усіх охочих як і працівників простору, так і відвідувачів. І це дає можливість відволіктися від буденних справ, поспілкуватися між собою в невимушеній обстановці й навіть обдумати як діяти далі в певних ситуаціях. Тому мною була запропонована можливість для команди реалізувати такий проєкт в Івано-Франківську. Він був саме на часі зараз, а не після війни. Бо ми живемо зараз. Якщо ми зупинимось, то будемо важко наздоганяти в майбутньому. Ми маємо  турбуватися про довкілля ще з більшим ентузіазмом. Тому створили такий простір”, – розповідає Михайло.

Цікаво, але модератора зустрічей, лекцій немає, люди просто приходять і спілкуються між собою. 

“Зараз ми розраховані більше на ділення інформації. Ми отримуємо запити від наших гостей. Ми слухаємо їх більше. Ми обрали формат ненасильницького спілкування. Ми залучаємо відвідувачів зовсім з різними інтересами. Так ми розширяємо свою цільову аудиторію. Ми хочемо дізнаватися в кожної людини її досвід, навички. Ми хочемо дати можливість в комфортному, безпечному та інклюзивному просторі людям відкривати свої можливості.  І саме тоді ми зможемо сформувати широку аудиторію для реалізації однієї мети. Все ж таки певну частину забруднень створюють самі люди. Тому через спілкування ми зможемо розповідати й спілкуватися з відвідувачами та змінювати їхні відношення до проблем довкілля. Це вільне кафе. Коли люди приходять, просто, щоб прийти. А надалі будемо проводити цікаві події”, – уточнює Михайло Веклин.

Серед відвідувачів є також люди, які до цього не цікавились темою довкілля.

“Частина цих відвідувачів, які вперше прийшли – просто спостерігачі. Але вдруге вже приходять з відходами. Хтось приносить металеві баночки, хтось приносить скло, хтось – пластик. Такі відвідувачі долучаються, бо розуміють, що маленькими кроками можна змінити ситуацію. Бо чекати від інших – це завжди довгий процес і завжди ми на нього не можемо впливати. А на свої процеси ми можемо впливати. Ми й націлені на те, щоб до нас приходили люди з суміжними цінностями та інтересами. Так ми розширюємо і наше коло спілкування, і даємо можливість відвідувачам бачити, що відбувається у нашому місті”, – ділиться голова громадської організації “Нуль відходів”.

“Кафе солідарності” об’єднує не тільки місцевих мешканців, але також сприяє знайомству з новими людьми, які переїхали в Івано-Франківськ.  

“15 жовтня в нас була перша подія і на ній було до 50 відвідувачів. Наші гості приходили зі своїми сім’ями. Чимало людей приходили вперше. Вони дізнавалися про те, що саме ми робимо, яка мета всієї нашої організації й це дає змогу і віру в те, що ми не тільки даємо можливість відпочити в нашому просторі, спробувати щось смачне, побути в безпеці, а ще ми даємо можливість розвивати свої навички для реалізації різноманітних проєктів. І вже є декілька людей, які готові долучитися, як волонтери. І є відвідувачі, які є гостями нашого міста, які приносять нові запити, свою культуру та навички”, – каже Михайло Веклин.

Наразі є 15 посадкових місць. Відвідувачі можуть обрати собі місце за столиком, взяти їжу за загальним столом та спілкуватись. В один день готують одну страву, але втрьох варіантах – солодку, вегетаріанську і для тих, хто споживає все. 

“За підтримки Молодіжної організації СТАН та European Cultural Foundation (Амстердам) вдалося закупити обладнання для випікання різноманітних видів страв таких як: вафельниця, тостер для випікання англійських сендвічів, млинницю та пічку для випікання піци. Саме цим хочемо показати різноманітність харчової культури”, – уточнює Михайло. 

“Кафе солідарності” працює не кожного дня. 29 жовтня та щосуботи у листопаді з 14:00 до 17:00 за адресою: вул. Української Перемоги, 23, “RE:space”, 1 поверх Парасольковий Цех можна відвідати кафе. Приходьте разом з друзями й рідними та скуштуйте страви, які волонтери готують з любов’ю. 

Share.

Leave A Reply