Євген Клопотенко вніс у рецепт свої корективи, які зробили смак пирога насиченішим та яскравішим.
“Тертий пиріг – це одна з небагатьох страв, які готувала моя мама в дитинстві. Пам’ятаю неймовірний аромат, який виходив з духовки під час приготування, і те, як я не міг дочекатися моменту його приготування. Ще гарячим хапав, обпікаючи пальці рук, і насолоджувався божественним смаком. Звичайно, я вніс у мамин рецепт свої корективи й вирішив сам приготувати начинку для пирога. Мені здається, що ці невеликі зміни його зовсім не зіпсували, а зробили смак ще більш насиченим і яскравим”, – розповідає Євген Клопотенко.
Як приготувати тертий пиріг:
Час підготовки: 45 хвилин
Час приготування: 30 хвилин
Порції: 6-8
Інгредієнти для тертого пирога:
Для тіста на тертий пиріг знадобляться:
420 г Борошно
200 г Масло вершкове
10 г Цукор ванільний
2 шт. Яйця
10 г Розпушувача
250 г Цукру
1 щіпка Солі
Для начинки на тертий пиріг:
400 г Чорна смородина (або інші ягоди, можна заморожена)
200 г Цукру
5 гілочок Базилік (фіолетовий)
Тертий пиріг: покроковий рецепт
Приготуйте начинку. Для цього з’єднаєте у сотейнику чорну смородину (400 г) або будь-які інші ягоди з цукром (200 г). Поставте на сильний вогонь на 2-3 хвилини, щоб сік почав виділятися і цукор почав розчинятись. Не забувайте при цьому постійно помішувати ягоди, щоб вони не підгоріли. Тепер зменшить вогонь трохи нижче середнього і уварюйте масу протягом 15-20 хвилин. Як я перевіряю готовність варення? Перед тим як його варити я беру тарілку і відправляю її в морозилку охолодитися. Для перевірки варення на готовність я капаю варення на холодну поверхню тарілки і нахиляю тарілку з боку в бік. Якщо крапля тримає свою форму і не розтікається при цих маніпуляціях, то варення готове і його можна знімати з вогню. Якщо ще розтікається, то потрібно проварити ще якийсь час.
Листя базиліка (5 гілочок) дрібно наріжте і відправте в гаряче варення за декілька хвилин до готовності. Перемішайте. Начинка до пирога готова – можемо замішувати тісто.
У миску з підталим вершковим маслом додайте ванільний цукор (10 г), сіль і цукор (250 г).
За допомогою вінчика збийте масу до повного об’єднання і пишності. Можете для цього використовувати автоматичний міксер, ну, а мені ліньки мити посуд, тому я намагаюся обходитися мінімальною кількістю гаджетів. Вийде не гірше!
Введіть яйця (2 шт.) по одному і продовжуйте збивати масу до однорідного стану.
Тепер настав час додати борошно (420 г) і розпушувач (10 г).
Додайте борошно.
Замісіть м`яке та пластичне тісто. Намагайтеся місити його мінімально, пісочне тісто не любить перегріву від тепла рук.
Тепер відокремте від загальної маси 1/3 тіста, це буде основа для пирога. Насправді існує два варіанти приготування тертого пирога. Можна використовувати меншу частину в якості основи, а решту 2/3 тіста натерти зверху. Тоді пиріг буде більш пишним. Якщо ж ви хочете зробити пиріг більш тонким і хрустким, то розкачайте 2/3 тіста, а решту меншу частину відправте у морозилку, а потім натріть на тертці. Смак від цього особливо не зміниться.
Оберніть більшу частину тіста харчовою плівкою і приберіть в морозильну камеру на 30 хвилин. Нехай тісто трохи охолоне і підмерзне, так його буде зручніше натирати на тертці. Меншу частину тіста також оберніть харчовою плівкою і приберіть в холодильник, щоб воно відпочило, теж на 30 хвилин. Після цього воно стане ще більш пластичним і його буде зручно розкачувати.
Дістаньте меншу частину тіста з холодильника і розкачайте між двома листами пергаменту в пласт товщиною 3-4 мм. Перенесіть його прямо з нижнім пергаментом на деко і далі формуйте пиріг вже в ньому.
Змастіть основу пирога вже остиглим варенням. Дістаньте другу частину тіста з морозилки і натріть його поверх варення на крупній тертці, рівномірно розподіляючи по всій поверхні основи.
Поставте в духовку з температурою 180 градусів на 25-30 хвилин. Пиріг повинен добре підрум’янитися. Готовому пирогу дайте трохи охолонути й наріжте порційними шматочками.