«Tesla Model X»: гостя з майбутнього

0

Ми тестували «Bentley» та «Rolls Royce». Випробовували «Range Rover» і «Mercedes-Benz» S-класy. Каталися на «Porsche» та «BMW». Пробували на дотик справжні автошедеври, зроблені вручну, та з азартом перевіряли, на що здатні на дорозі найбільш люксові автомобілі. Однак, коли настала черга тест-драйву «Tesla», в передчутті та очікуванні хвилювалися не менше. Чим здивує перший серійний електричний кросовер? Що зможе протиставити своїм «бензиновим братам»? Які відчуття за кермом топового «зеленого» електромобіля? Безмежно раді можливості знайти відповіді на свої питання та познайомитися з «Моделлю X» особисто, тож спішимо поділитися своїми враженнями з вами.

Технічні дані:

Model X 90D

2017 рік

0-100 км/год – 5,0 с

Запас ходу – 489 км

Повний привід

 

Мирно припаркований на стоянці супермаркету білий кросовер спершу нічим не видає своєї унікальності. Навіть футуристичний дизайн екстер’єру «Модель X» не привертає до неї надмірно цікавих поглядів. Ситуація кардинально змінюється, щойно «Тесла», немов за помахом чарівної палички, піднімає вгору свої фірмові крила-двері. «Falcon Wings», вони ж «крила сокола», притягують увагу всіх довкола. Можна безкінечно дивитися, як горить вогонь, тече вода і рухаються двері «Тесли». Конструкція цих «крил» аж ніяк не є проблемою при парковці. Якщо поруч опиняються інші автівки, їхня траєкторія руху змінюється. Щоб піднятися, дверям достатньо 30 см вільного простору. Магічний сеанс на цьому не завершується. Тесла продовжує чарувати. Щоб сісти за кермо, тягнути за ручки не потрібно – водійські двері відкриваються автоматично. Можна не боятися прищемити пальці, оскільки тут усе нашпиговано сенсорами, які слідкують за ситуацією довкола та реагують на найменшу перешкоду. Якщо навіть водій відходить від автомобіля на кілька метрів, двері закриються та замкнуться.

Усіма функціями, які в автомобілях виконує ключ, у «Теслі Х» можна керувати з iPhone: паркуватися, заводити авто і, звичайно, відривати двері. З іншими смартфонами вона поки не сумісна.

Однак істинним центром управління цим зорельотом є величезний 17-дюймовий сенсорний екран на центральній консолі, що обслуговує майже усі фунції та налаштування авто: інтенсивність рекуперації, функцію повільного руху вперед у заторах, налаштування рульового управління, протибуксовочної системи, режим збільшення дальності пробігу від однієї зарядки. Відкрити багажник, капот, увімкнути клімат-контроль чи відкрити GPS-карту можна одним дотиком. Підняти підвіску? Без проблем. До речі, кліренс у «Моделі Х» змінюється з 16 до 24 см. Освоїти тачскрін не складніше, ніж нову модель смартфону. В ньому достатньо підказок та налаштувань українською мовою.

«Модель X» обладнана різноманітними допоміжними системами. З-поміж усього іншого, в авто передбачене автоматичне аварійне гальмування та функція запобігання удару. Крім того, як і всі інші моделі «Тесли», Х-версія обладнана автопілотом. Увімкнувши автономне водіння, можна на певний час передати управління машині. Втративши орієнтацію у просторі, «Тесла» звуковим сигналом та вібрацією керма буде вимагати у водія взяти контроль над ситуацією у свої руки, або самостійно загальмує до повної зупинки.

Їзда на автомобілі з електродвигуном викликає сюрреалістичні відчуття. За 5 секунд Тесла беззвучно набирає 100 км/год, але усвідомлення такої швидкості нема. Ти її просто не відчуваєш. Тут уже нашим, людським сенсорам бракує звичних звуків, що мають супроводжувати активний драйв – гарчання двигуна, гуркіт вихлопу. При вході у віражі починаєш відчувати 2700-кілограмову масу алюмінієвого кузова. При звичайній їзді гальма спрацьовують на відміно. А от при гальмуванні з великої швидкості від них очікуєш більшої чіпкості. До «поведінки» гальм водієві взагалі-то доведеться призвичаюватися. Щойно відпускаєш газ, авто відчутно пригальмовує – так «Тесла» за рахунок рекуперації поповнює свій запас енергії. Звісно, цю опцію можна відключити, але це ще зменшить час, проведений за кермом.

Проїхавшись містом, ділянкою сільського бездоріжжя та давши газу на трасі, особливого бажання ганяти на «Теслі Х» у нас не виникло. Попри заявлену «максималку» у 250 км/год, гонки можливі, але то не обов’язковий трюк для цього авто. Воно більше підходить для спокійної розміреної їзди у своє задоволення великою дружньою компанією.

Салон «Тесли» ламає автошаблони. Через відсутність агрегатів, якими оснащують машини з двигунами внутрішнього згорання, всередині електрокару багато вільного простору, абсолютно рівна підлога. Авто виглядає дуже «сімейним». Наша «піддослідна» «Тесла» 6-місна. Тут легко розташуються тато з мамою, двійко дітей, можна прихопити з собою навіть дідуся з бабусею. Зручний доступ до третього ряду крісел став можливим завдяки тому, що центрального сидіння у другому ряду просто немає. Розташувавшись із комфортом на окремих кріслах, піднімаєш голову вверх і перед тобою відкривається безмежна панорама. Величезне лобове скло продовжується до середини даху та створює незабутній ефект, додаючи і без того чималого внутрішнього об’єму.

Щодо матеріалів та обробки, іноді «Теслі» закидають претензії щодо «пластмасового» салону. Це не так. За нашими відчуттями, «Модель Х» – дуже достойний та комфортний автомобіль, зі своєю філософією, який не прагне мірятися двигунами, а тим паче, змагатися з іншими у люксовості. Він немов із іншої планети. Як космоліт, із фільмів про мабутнє, який вже тут і до нього можна доторкнутися.

Родзинка «Тесли» – це розмаїття передових технологій, які об’єдналися в одному авто. Власнику такої автівки не треба перейматися технічними несправностями, зате необхідно дбати про оновлення програмного забезпечення. Він відвідує заправку не для того, щоб залити пального, а щоб підзарядити батарею. Їде екологічно, проте поки не дуже далеко. Йому не треба переживати, що біля заведеного двигуна випадково опиниться малюк, зате необхідно ретельно планувати свій маршрут та врахувати, що на підзарядку акумулятора може піти кілька годин. А з домашньої розетки аж ціла доба! Тому водіння електрокару – це інше світобачення, яке не завжди легко прийняти «бензиновим» водіям. Проте певній категорії людей – любителям гаджетів, «зелених» технологій ця машина однозначно припаде до смаку. Та й інфраструктура для електрокарів рухається вперед – кількість місць для зарядки з кожним роком збільшується.

Водночас, не варто забувати, що «Тесла Х» – не масовий автомобіль. Це варіант для тих, хто, обираючи чергову обновку для свого гаражу, вже не хоче ні новенького «Land Cruiser 200», ні «Mercedes-Benz» S-класy. Щоб виділитися серед інших, йому потрібна ця гостя з майбутнього. І він має на неї фінанси. Цифри на «Тесла Х» стартують від 100 тисяч доларів і сягають 250-ти. Але авто купують – за особливу можливість доторкнутися до майбутнього.

Мінуси

Сумісність виключно з iPhone

Довгий процес зарядки

Дискомфорт у далеких поїздках

Плюси

Авто нового покоління

Екологічність

Економія на пальному та ТО

Share.

Leave A Reply