Уже 12 квітня у Кропивницькому Дендропарку стартує традиційний Фестиваль тюльпанів. Цьогоріч парк дивуватиме відвідувачів трьома мільйонами (!) цих кольорових весняних квітів.
Водночас один із найкрасивіших парків України оголошує про масштабні зміни – про запуск трьох стратегічних програм розвитку: «Я – Сім’я», «Я – Молодь» та «Я – Безпечний Парк». Ці ініціативи спрямовані на створення сучасного, безпечного та комфортного середовища для жителів та гостей міста. Крім того, Дендропарк прагне вийти на національний рівень туристичної привабливості.
Кропивницький Дендропарк заснований у 1958 році і вже понад 65 років є символом міста. Він займає площу у понад 45 гектарів і має розвинену інфраструктуру для відпочинку та унікальні природні зони. Щороку парк приймає понад мільйон відвідувачів з різних куточків України. Мальовничі ландшафти налічують понад 60 видів дерев та рослин. А справжньою родзинкою цієї локації є найбільша кількість тюльпанів в Україні – цього сезону Фестиваль налічуватиме понад три мільйони тюльпанів!
Тюльпани уже 17 років є родзинкою Кропивницького Дендропарку й займають 11 гектарів. Тут зібрано понад150 сортів, зокрема унікальні “Жовтий ангел” та “Елегантна корона”. Кольорова гама квітів вражає: червоні, рожеві, білі, жовті, фіолетові, бордові, оранжеві, зелені, фіолетові з білим, жовті з червоним, червоні з білим… А ще – махрові (пишні) тюльпани і тюльпани, які називаються “папугами” – вони схожі на великі маки.
Дендропарк постійно розвивається. Так цієї весни ця відома на всю Україну природно-відпочинкова зона уКропивницькому готує потужні зміни та інновації – запускає одразу кілька програм розвитку. Зокрема, ініціатива «Я – Сім’я» створить простір для родинного дозвілля. У її межах буде реалізовано нові інтерактивні дитячі майданчики, простори для сімейних пікніків та прогулянок, безпечні розваги та атракціони. Програма «Я – Молодь» підтримає активний розвиток молоді: будуть організовані зони для коворкінгу та навчання, місця для проведення молодіжних заходів та фестивалів, розвиватимуть спортивні локації. І врешті програма «Я – Безпечний Парк» дбатиме про комфорт та безпеку. У парку впровадять сучасну систему відеоспостереження, покращать освітлення та безпечні маршрути, організують аварійні точки зв’язку. «Безпека – наш пріоритет. Ми створюємо парк, де кожен може почуватися спокійно, незалежно від часу доби», – коментує співвласниця “Корпорації “ХХІ століття” Лариса Онул.
Реалізація нових програм потребує значних ресурсів, відтак адміністрація Дендропарку працює над залученням фінансування. «Ми розуміємо, що такі масштабні зміни потребують суттєвих коштів. Тому, окрім власних ресурсів, залучатимемо грантові програми, партнерську підтримку та пожертви. Головне зараз – разом із громадою фіналізувати концепції програм, щоб вони відповідали потребам містян. Дендропарк – простір, який створюємо разом! Адже це не просто парк – це наш спільний дім, наша гордість! Хочемо, щоб він став ще кращим, тому долучайтеся до змін», – зазначає комерційна директорка парку Олена Борисенко.
До слова, на відміну від Кропивницького Дендропарку, більшість подібних парків України мають платний вхід, зокрема в Києві, Умані, Білій Церкві, Черкасах та інших містах. Парк у Кропивницькому з 2000 року фінансувався виключно за рахунок власників компаній, що входять до складу “Корпорації “ХХІ століття”, та самою “Корпорацією”. У 2008 році саме “Корпорація” була ініціатором та спонсором будівництва огорожі парку, що забезпечило збереження паркової зони. Жодної копійки з бюджету міста чи держави не було скеровано на благоустрій чи реконструкцію Дендропарку.
Більше про Дендропарк у Кропивницькому: https://dendropark.com.ua/