Психологиня Христина Муренко у телеграм-каналі «Психологічна підтримка» розповіла, як боротись з апатією.
За словами психологині, для людини нормально перебувати у стані апатії та потребувати відпочинку. Але нормально лише в тому разі, якщо це трапляється рідко і не псує якість життя.
Сучасне суспільство вимагає від людини бути активною 24/7, бути успішною в усіх сферах життя. А це часто на межі людських можливостей. Можливо, у вашому житті є конкретні причини для втоми.
Проаналізуйте: чи ви переживаєте втрату (зокрема матеріальну), чи в пошуку нової роботи, або ж намагаєтеся втримати на плаву бізнес? До того ж війна додає переживань, які також впливають на нашу продуктивність та активність. Ви можете хвилюватися через обстріли, за близьких людей “на нулі”, або намагаєтесь адаптуватись до життя в чужій країні — все це вимагає значного ресурсу. І не дивно, що в таких випадках ви прокрастинуєте і вам не вистачає сил на розвиток і умовне “читання 12 книг на рік”.
Психологиня зазначає, що вам потрібна допомога спеціаліста у разі, коли:
ви протягом тривалого часу перебуваєте у стані апатії, у вас немає сил і мотивації;
цей стан поглинає вас настільки, що ви не можете працювати та підтримувати стосунки із близькими.
«У такому разі це вже симптоми депресії. Тоді слід звернутися до психотерапевта чи психіатра і якнайшвидше розпочати лікування, щоб жити далі це життя якісно», – пише психологиня.